Notecover Large Deluxe

3490,00 

Luxusní verze našeho velkého koženého obalu na Moleskine sešity. Kompletně ručně obšitý a má navíc spoustu vychytávek.

 

Popis

Notecover – každodenní společník a ochránce vašich sešitů

Luxusní verze našeho velkého koženého obalu na Moleskine sešity. Tenhle kousek je kompletně ručně obšitý a má navíc spoustu vychytávek:

  • 3 kapsičky na karty
  • Velkou chlopeň na dokumenty
  • Poutko na propisku
  • Silné gumičky na zavření deníku a gumičky na uchycení sešitů

Chcete si jen tak sednout na kafe, na zídku a zapisovat své myšlenky či si jen čmárat návrhy nového rozmístění nábytku? Notecover bude pro vás ideální doplněk, ve kterém můžete mít uloženy všechny nezbytnosti.

Na Vaše přání můžeme vyhotovit grafiku, která bude odrážet vaši osobnost a Váš Notecover ještě více odliší.

Pokud jste příznivcem menších diářů a zápisníků můžete vyzkoušet náš Notecover S Basic a Notecover S Deluxe v kombinaci s malými Moleskine zápisníky nebo se stylovými Field Notes.

Tak jako všechny naše výrobky je i tento obal vyroben Daliborem nebo Danem ručně v České republice za použití tradičních sedlářských a brašnářských postupů.

Jak takový obal na sešity vzniká?

Na začátku je vždy role čisté hovězí usně. Z ní pomocí šablony ručně vyřežeme jednotlivé díly, které poté ručně barvíme, finišujeme a leštíme. Před samotným šitím jsou upraveny hrany některých dílců, aby nebyly „chlupaté“, ale hezky se leskly. Pro leštění používáme včelí vosk a další přírodní produkty a tuhým hadříkem nebo dřívkem leštíme, dokud nemají pěknou hladkou hranu.

Díly v okrajích vytenčujeme, aby výsledný kožený produkt nebyl tlusťoch, ale měl elegantní plastický tvar.

Pro samotné šití používáme voskované lněné nebo polyesterové nitě, které ručně šijeme stehem v šíři 3, 4 nebo 5 mm. Někteří zákazníci tíhnou spíše k hrubému šití, které má více přírodní vzhled, jiní zase volí elegantnější varianty jemného šití s tenkou nití.

Samotné ruční šití je časově nejnáročnější aktivita, ale právě díky němu se výrobek stává velice bytelným a odolným vůči mechanickému poškození.

kuze_rucni_vyroba_penezenka_detail_handstitching_small
Detail ručního šití. Na stroji stejný steh vytvořit nejde

Na závěr leštíme hrany zbytku výrobku, nakrémujeme a v plátěném pytlíčku balíme.

Barvy kůže, patinace, šití

Rádi vyrobíme peněženku v tradičních barvách, nebojíme se ale i netradičních barev, jimiž kůže nabarvíme.

Jednotlivé části peněženky (vnější a vnitřní) se mohou dle přání v barvě lišit. Stačí si vybrat ze vzorníku a poté v rozbalovacím menu.

Peněženky je možné ručně napatinovat, aby výsledný efekt připomínal třeba východ slunce, západ slunce nebo řez kmenem ořechu. Pro patinaci používáme jak tradiční metodu ručního barvení, tak i modernější metody.

Možnosti šití

Šití nabízíme v řadách Standard, Fine, Deluxe. Standard a Fine používají kvalitní, velice silnou polyesterovou nit, liší se svou tloušťkou. Na řadu Deluxe používáme jemné lněné nitě, které nejsou sice tak odolné jako nitě polyesterové, zato jsou však elegantnější.

Na šití polyesterovými nitěmi nabízíme doživotní záruku.

Pro tyto kožené peněženky je ideální jemné ruční šití v řadě Fine pomocí polyesterové nitě v šířce 0,6 mm, pro hrubší vzhled zvolte šití Standard 0,8 mm. Chcete-li opravdu luxusní variantu peněženky, lze na zakázku použít velmi jemné šití pomocí lněných nití v řadě Deluxe. Počítejte prosím však s vyšší cenou (+500 Kč), jelikož je nutné použít větší množství stehů.

  • Standard – vyrazné, silnější šití
  • Fine – jemné šití
  • Deluxe – velmi jemné šití lněnými nitěmi (+500 Kč)

Balení

  • kožený, ručně šitý výrobek nejvyšší kvality
  • dárkové balení v hezké krabičce obsahující textilní pytlík a profesionální vosk

darkove baleni, vosk a pytlík

Zakázková výroba, ražba

Výrobek umíme opatřit ražbou ať už monogramu, který je zpravidla v ceně výrobku, nebo složitější ražbou loga, textu nebo obrázku. Jsme schopni poradit si s většinou požadavků. Cena je pak předem komunikována dle velikosti a náročnosti ražby. Grafické podklady posílejte na info@dkkd.cz

Každá specifická zakázka je ještě komunikována se zákazníkem přes email, kde si zcela vyjasníme konečnou podobu a cenu výrobku.

Další informace

Barva kůže - vnější díl

00 Přírodní, 01 Černá, 02 Tmavě Hnědá, 03 Koňak, 04 Červená, 05 Zelená, 06 Modrá

Barva kůže - vnitřní díly

00 Přírodní, 01 Černá, 02 Tmavě hnědá, 03 Koňak, 04 Červená, 05 Zelená, 06 Modrá

Barva šití

Fine – 01 Černá, Fine – 02 Tmavě hnědá, Fine – 03 Světle hnědá, Fine – 04 Béžová, Fine – 05 Červená, Fine – 06 Oranžová, Fine – 07 Žlutá, Fine – 08 Tmavě zelená, Fine – 09 Zelená, Fine – 10 Modrá

Monogram

01 Ano, 02 Ne