Příběh

Tomsu & Knedla

Naši malou ruční výrobu kožených doplňků jsme začali na jaře 2015, především pro naše známé a postupně pro známé známých a časem i pro neznámé. Od počátku jsme kladli důraz především na bytelnou ruční výrobu s minimálním použitím strojů, kvalitní materiály a hlavně osobní přístup ke každé zakázce. Rok s rokem se sešel a na našich stránkách si můžete prohlédnout, kam jsme za tu dobu došli – mrkněte na FB nebo Instagram, které pravidelně krmíme novými příspěvky.

Co je naším cílem?

Přinášíme vám ručně šité výrobky z prvotřídní usně. Takové, jaké vám vydrží řadu let. Používáme jak klasické, tak moderní metody. Chceme, aby se vám výrobek po pár měsících nezačal párat a proto používáme na všechny výrobky sedlářský steh. Za naší výrobou stojíme my dva. Na našich výrobcích nenajdete samolepku „Designed in Czech, made in China“. Každý kus strávil dlouhé hodiny v našich rukách než dorazil k vám.

 

Dan šije brašnu sedlářským stehem
Dan šije brašnu sedlářským stehem

Jaké používáme materiály a techniky?

Většinu našich výrobků vytváříme kompletně ručně. To znamená od samotného velkého plátna kůže až k hotové peněžence používáme k výrobě pouze ruční nástroje.

  1. Kůže (useň) – používáme prvotřídní třísločiněnnou hovězinovou useň z českých koželužen. Vyniká svou pevností a krásnou strukturou. I malý vizitkovník Vám můžeme vyhotovit z 2,5 mm silné kůže, takže bude krásně pevný na stisk, zároveň bude velice elegantní díky vytenčeným hranám.
  2. Barvení – některé usně používáme již probarvené, ale rádi vymýšlíme vlastní odstíny. Používáme stejnou metodu patinace, kterou používají obuvničtí mistři již dlouhá desetiletí.
  3. Ošetření kůže – každý z našich výrobků ošetřujeme pomocí přírodních finišů na bázi včelího vosku či pomocí speciálního laku. Kůže je tak ochráněna před vysycháním. Pamatujte na to, že váš výrobek je dobré čas od času ošetřit pomocí krému, který kůži vyživí  a prodlouží tak její životnost.
  4. Hlazení hran – může se sice zdát, že jde o drobný detail, ale zkuste se někdy podívat, jaký je rozdíl mezi hranami nezahlazenými, obarvenými plastickou barvu a těmi, které jsou ručně vybroušeny a vyleštěny za pomocí přírodních produktů. Jedná se o jeden ze zásadních prvků, který odlišuje naše výrobky od sériové výroby.
  5. Šití – Nejdůležitějším prvkem našich výrobků je samotné šití. Pro výrobu používáme klasický sedlářský steh. Máte zkušenosti s rozpáranou peněženkou, opaskem, páskem, obojkem, obalem na telefon? S našimi výrobky stejnou zkušenost mít nebudete. I když se vám přetrhna jedna nitka, výrobek zůstane sešitý pohromadě díky ručnímu stehu. Jak takový steh vypadá z profilu můžete vidět níže.
    Pro šití používáme širokou škálu barev. Na výběr také máme různé tloušťky nití, záleží zdali chcete více elegantní, či spíše surovější výrobek. Jednak volíme polyesterové nitě z Itálie, které vynikají svou pevností, nebo lněné nitě, které jsou naopak jemnější a více elegantní.
Přehled našich lněných nití pro šití řady Deluxe

threads_nite_linen_lnene

compare

Podívejte se, jakým způsobem vzniká i naše nejjednodušší peněženka. Sami můžete vidět, že ušít ji není jen otázka několika pohybů na šicím stroji, ale mnoho pohybů samotných rukou.

https://www.facebook.com/dkkdleatherworks
email: info@dkkd.cz
instagram: https://www.instagram.com/tomsu_knedla